Opał do kominka i nie tylko Tu dowiesz się, czym warto ogrzać dom

O uciążliwości i zaletach ogrzewania węglem

Wiele osób budując dom, decyduje się na zwykłe ogrzewanie węglem. Jest to jeden ze sposobów, w dodatku bardzo znanych i wygodnych.

Węgiel, choć z roku na rok drożeje, wciąż jest jednym z najtańszych paliw do ogrzewania. Dlatego cieszy się dużym powodzeniem.

Są jednak sytuacje, gdzie poszukujemy innego rozwiązania niż codzienne rozpalanie w piecu, ponieważ nie mamy czasu, bo wszyscy domownicy np. pracują i się uczą. By nie wracać do wyziębionego domu, często ludzie decydują się na palenie ekogroszkiem lub miałem, który jest zdecydowanie tańszy niż węgiel, posługując się w tym celu piecem z podajnikiem.

Efekt jest taki, że co prawda idzie na to więcej opału, ale w domu ciągle jest ciepło, a miał czy ekogroszek dosypujemy tylko, co jakiś czas, według potrzeb. To doskonałe rozwiązanie często porównywane do ogrzewania gazem, jednak sporo tańsze niż gazowe. Naturalnie mniej czyste i bardziej uciążliwe, bo czasem trzeba czyścić piec i co jakiś czas dosypywać węgiel, jednak ciepło jest cały czas. Mamy do wyboru dwa typy pieców, z których możemy wybrać najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation